Manchester United gjen trajner në Gjermani, emër surprizë!
Bordi i Manchester United!

09:40 | 23/10/201909:400

Manchester United mund të ndryshojë trajner. Ole-Gunnar Solskjaer nuk po arrin ta kthejë ekipin anglez në rrugën e duhur dhe jo gjithçka ndodh për faj të tij. Prej vitesh “Djajtë e kuq” po vuajnë dhe kjo vjen edhe prej organikës së lojtarëve.

Duke parë rezultatet, edhe zërat për një trajner të ri tek United janë normalë. Së fundmi nga Gjermania zbulohet një prej kandidatëve për stolin e klubit anglez. Gazetari i Bild, Christian Falk, raporton se Ralf Rangnick është një prej emrave që mund të pasojë Solskjaer.

Ralf Rangnick, kur drejtonte RB Leipzig

Në të shkuarën 61-vjeçari ka skuadra si Stuttgart, Hannover 96′, Schalke 04, Hoffenheim për pesë vite dhe së fundmi RB Leipzig. Rangnik nuk ka drejtuar kurrë jashtë Gjermanisë dhe do t’i interesonte të drejtonte kampionët e Bayern Munich. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono