Manchester City mund në finale Liverpool

12:30 | 05/08/201912:300

Skuadra e Manchester City fitoi në finalen e Communty Shield përballe Liverpool. Koha e rregullt u mbyll në barazim 1-1 ndërkohe që City u tregua më i saktë në serinë e 11 metërshave.

Skuadra e Manchester City e nis mbarë sezonin e ri. Të besuarit e teknikut Pep Guardiola fituan në finalen e Communty Shield përballe Liverpool. Koha e rregullt u mbyll ne barazim 1-1 ndërkohe që kampionët e Anglisë u treguan më të saktë nga goditjet e penalltive.

Skuadrat luajtën hapur dhe krijuan raste të shumta shënimi. Rahem Sterling kaloi në avantazh Manchesterin në minutën e 12. David Silva asistoi saktë për ish sulmuesin e Liverpool, i  cili u tregua i saktë përballë portierit Alison. Tek “the reds” autori i golit mban firmën e mbrojtësit shtatlarte Matip i cili e dërgoi ndeshjen në shtesë. Në serine e 11 metërshave u treguan më të sakte futbollistët e Manchester City të cilët fituan me rezultatin 5-4. Xherdan Shaqiri mori i pari iniciativën dhe u tregua i saktë. Në radhët e Liverpool i vetmi që gaboi ishte Vinaldum pasi goditja e tij u prit nga portieri Klaudio Bravo.

Liverpool vijon të mos fitojë ende një trofe në futbollin anglez ndërkohë që City vijon dominimin nen drejtimin e Pep Guardioles./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono