Manastirliu tek “Shefqet Ndroqi”: Së shpejti hapet kardiokirurgjia

15:32 | 04/04/201915:320

Shërbimi i Kardiokirurgjisë shumë shpejt do të hapet dhe në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Premtimi vjen nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastriliu, e cila ishte në këtë spital për të inspektuar instalimin e sistemit qendror të ngrohjes dhe ftohjes.

Aktualisht spitali “Shefqet Ndroqi” kryen rreth 1300 koronarografi në vit për pacientët me probleme kardiake. Me zgjerimin e ekipit mjekësor synimi është që brenda vitit të kryhen 2 mijë koronarografi në vit./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono