Manastirliu: Studentët ekselentë nisin punë në administratë

18:53 | 19/03/201918:530

“Pakti për Universitetin” sipas ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu nuk ka mbetur në letër pasi studentët ekselentë kanë nisur të punësohen në administratë. Manastirliu priti në një takim 23 të punësuar në strukturat e ministrisë që ajo drejton, përmes platformës “Pune të Mbarë”.

“Më të mirët janë ata që sjellin dhe ndryshime”, u tha ministrja e Shëndetësisë të punësuarve të rinj prej të cilëve kërkoi gjithashtu të kontribuojnë për të përmirësuar sektorin shëndetësor. 23 studentë ekselentë kanë një kontratë 1-vjeçare me institucionin që kanë përzgjedhur. Pas një viti mund të konkurrojnë për t’u bërë pjesë e shërbimit civil sipas rregullave që përcakton ligji për shërbimin civil./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono