Manastirliu në Vlorë: Rritje page për mbi 18 mijë mjekë dhe infermierë

16:45 | 05/04/201916:450

Qeveria ka investuar 1 milion euro për të transformuar Poliklinikën e Vlorës. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu inspektoi punimet dhe foli për rritjen e pagave te mjekeve dhe infermiereve.

“Që nga data 1 Prill ka nisur rritja e pagave me 7% për 4,650 mjekë dhe 13,765 infermierë”, tha ministrja.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu lajmin e dha nga Vlora ku kishte shkuar per te inspektuar investimin prej 1 milion euro qe qeveria po kryen ne poliklinikën e qytetit.

“Ky është një model i transformimit të qendrave të specializuara që i shërben jo vetëm qytetarëve të Vlorës por edhe turistëve të shumtë. Garanton edhe shërbimin e urgjencës mjekësore, përveç 17 shërbimeve të specializuara që do të ofrojë”.

Ministrja e Shëndetësisë u ndal dhe në spitalin e Vlorës ku sapo janë punësuar 12 mjeke specialiste dhe janë shtuar tre autoambulanca moderne./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono