Manaj në Barcelonë, e mirëpret shqiptari tjetër i katalanasve

17:37 | 20/01/202017:370

Rey Manaj do të jetë futbollisti më i ri i Barcelonës. Edhe pse klubi katalanas nuk e ka zyrtarizuar ende firmën me futbollistin shqiptar, sulmuesi ndodhet në ambientet e klubit spanjoll, aty ku është mirëpritur nga shqiptari tjetër që luan me ekipin blaugrana, Labinot Kabashi.

19 vjeçari ka postuar një foto me Rey Manaj duke bërë stërvitje në palestër, duke shkruar: “Mirë se erdhe vëlla”. Manaj u aktivizua gjysmën e parë të këtij sezoni me skuadrën e Albacete, ku shënoi disa gola dhe ishte një ndër lojtarët më të rëndësishëm.

22 vjeçari kuqezi do të aktivizohet fillimisht për Barcelonën B, së bashku me Kabashin, i cili bëri kapërcimin nga Barcelona U-19 në fillim të këtij sezoni. Tashmë, ekipi i dytë i katalanasve do të përfaqësohet nga dy futbollistë shqiptarë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono