Manaforte vetedëklarohet fajtor për “Russiagate”

20:40 | 14/09/201820:400

Paul Manfort ish shefi i fushatës elektorale të Donald Tramp për zgjedhjet presidenciale në 2016-n, është vetëdeklaruar fajtor për akuzat që e lidhin me skandalin e “Russiagate”. Gjatë ditës disa media amerikane raportonin se ishte thjesht çështje kohe që ish përgjegjësi i fushatës elektorale të kreut të Shtëpisë së Bardhë, Manaforte ishte gati të bënte një marrëveshje me prokurorin që po heton për Russiagate, Robert Muller. Manafort ka pranuar në këtë mënyrë dhe të bashkëpunojë në hetimet që synojnë të vërtetojnë se Tramp ka pasur kontakte me Moskën./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono