Malltezi i përgjigjet Ballës për pallatin 20 milion euro: Ftoj SPAK të hetojë investimin e parave private

16:26 | 14/02/202016:260

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka akuzuar Jamarbër Malltezin, dhëndrin e ish-kryeministrit Sali Berisha, se po ndërton një kompleks pallatesh me vlerë 20 mln euro në mjediset e kompleksit sportiv “Partizani”.

Nnumri dy i PS, tha se drejtësia e re duhet ta hetojë atë, duke shtuar se Malltezi i ka blerë këto aksione në 23 janar të vitit 2014, shumë më herët sesa regjistrimi në Qendrën Kombëtare të Biznesit. Sipas Ballës, ai nuk e ka regjistruar kontratën në QKB, për të “qëndruar i fshehur si ndërtues”.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe Malltezi. Ky i fundit ka ftuar SPAK që ta hetojë investimin e parave private në tokën private. Ndërkohë që nuk ka lënë pa thumbuar dhe Ballën në statusin e tij.

“Ftoj SPAK të hetojë investimin e parave private në toke private se me hetimin e 15 milion euro para publike për tualetin aha…

Modeli i tualetit nuk eshte të  investosh para private në pronën tënde, por të përlash tendera dhe të ndash fitimet dhe udhëtime charter me trafikante droge, ndaj i duken demode te tjerat”, ka shkruar Malltezi. /abcnews.al

 

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono