Mallakastër, 22 vjeçari tenton të godasë me sëpatë djalin e xhaxhait

09:59 | 25/08/2018

Ndërhyrja në kohë e policisë parandalon një ngjarje të rëndë në një familje në Mallakastër. Dje në Fshatin Çorrush, ka ndodhur një konflikt për motive pronësie mes të afërmve të një fisi. Policia arrestoi në flagrancë 66 vjeçarin Zenel Lalaj dhe nipin e tij Besnik Lalaj 26 vjeç, për dhunë në familje. Po ashtu policia vuri në pranga 22 vjeçarin Fatjon Lalaj, banues në Mallakastër për veprën penale “Vrasje e mbetur në tentativë”. Ai ka dashur të hakmerret për dhunën ndaj babait të tij nga Zenel e Besnik Lalaj, duke tentuar t’i vrasë ata me sopatë, por ndërhyrja e policisë ka shmangur ngjarjen tragjike./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono