Mali i Zi: Kryqi i Kuq mbledh 42.5 mijë euro për banorët e prekur nga tërmeti në Shqipëri

15:11 | 02/12/201915:110

42.5 mijë euro janë mbledhur në llogarinë bankare të hapur nga Kryqi i Kuq i Malit të Zi, për të ndihmuar popullsinë shqiptare, të prekur nga tërmeti. Fondi i mbledhur do t’i përcillet Kryqit të Kuq të Shqipërisë.

Kryqi i Kuq tha se ata ishin shumë të kënaqur me ndihmën e dhënë për popullatën shqiptare të goditur nga tërmeti.

“Të ardhurat do t’i përcillen Kryqit të Kuq të Shqipërisë, i cili ka qenë aktiv që nga fillimi në ofrimin e ndihmës së parë, mbështetje psiko-sociale dhe shpërndarjen e ndihmës urgjente për popullatën e prekur,” tha Kryqi i Kuq. Organizata tha se ata ishin në kontakt të vazhdueshëm me Kryqin e Kuq Shqiptar dhe po monitoronin aktivitetet e Federatës Ndërkombëtare të Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe (MFCK), të cilat koordinojnë dhe zbatojnë ndihmën së bashku./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono