Malaj me tone të ashpra: Injoroj çdo akuzë politike

10:48 | 16/12/201910:480

Arben Malaj në Komisionin e Ekonimisë ka dhënë sqarimet e tij lidhur me vendimin për ta pezulluar si anëtar i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Mes të tjerash Malaj me tone të ashpra u shpreh se injoron çdo akuzë politike të bërë ndaj tij. Malaj iu refuerua këtu akuzave të PS për deklarimete tij në media. Lidhur me këtë Malaj theksoi se ka dhënë vlerësimet tij për çdo ngjarje.

“Akuzat politike ,edhe njëher e theksoj se e drejta e mendimit të lirë, e drejta për të folur si banor i zonës, pas akuza siç ziheni ju në parlament kam dhënë vlerësimet e mia për cdo ngjarje. Nuk kam guxuar të jap mendime në nivel global.  I injoroj akuzat politike, mbetetm te ato profesionale’, tha Malaj./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono