Majlinda Bregu: Basha të thotë qartë, është pro apo kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në

02:58 | 06/12/2017

Gjatë një interviste në “Mbrëmje në Abc News” me Mirela Milorin, zonja Bregu preku dhe çështjen e lobimit të PD-së nga një kompani amerikane off-shore. Ajo u shpreh se përgjegjësia për financimin e PD në fushatën e fundit, bie mbi kryetarin Basha. Ish-ministrja e Inregrimit tha se hapja e negociatave të BE-së me Shqipërinë nuk është fitore e Ramës, por është një domosdoshmëri për stabilitetin e vendit./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono