Magjia e këngës shkodrane mbush plot amfiteatrin në Tiranë

17:06 | 24/08/201817:060

Koncerti “Karafilat e Shkodrës” u mirëprit nga publiku kryeqytetas. Këngëtarët më në zë, sëbashku me të rinjtë ndezën atmosferën në amfiteatrin tek kodrat e liqenit.

Ashtu siç janë këngët shkodrane, një magji më vete, e tillë ishte edhe atmosfera në amfiteatrin tek kodrat e liqenit. Publiku kryeqytetas shijoi repertorin e muzikës shkodrane përmes koncertit live “Karafilat e Shkodrës”.

Kombinimi i muzikës live me bukurinë e kostumeve tradicionale i shtuan vlerën koncertit.

Këngët më të bukura shkodrane pushtuan amfiteatrin veror të Tiranës  interpretuar nga këngëtarët më në zë: Bujar Qamili, Myfaret Laze, Bashkim Alibali, Indrit Mlika e Mukades Çanga. Por nuk munguan edhe interpretimi i këngëtarëve të rinj si pasues të traditës së këngës qytetare shkodrane./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono