Macron: Për tu mbrojtur na duhet një ushtri e vërtetë europiane

09:50 | 08/11/2018

Europa nuk mund të mbrohet pa një ushtri të vërtetë europiane. Është kjo deklarata e presidentit francez, Emanuel Macron, i cili u shpreh i shqetësuar nga Rusia, që sipas tij ndodhet në kufijtë e Europës dhe ka dëshmuar se mund të jetë e rrezikshme.
Kreu i shtetit francez theksoi domosdoshmërinë e mbrojtjes së vendeve të Bashkimit Europian edhe nga Kina e Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas Makron këto dy vende kanë braktisur traktatin bërthamor të firmosur me Bashkimin sovjetik në vitet ’80./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono