Macron aktualisht ka vetëm 23% të mbështetjes në popull

22:40 | 05/12/2018

Presidenti francez Emanuel Makron, i cili aktualisht po përballet me zemërimin e “jelekëve të verdhë”, që kundërshtojnë rritjen e çmimit të karburantit, ka shënuar sërish rënie në sondazhe.

Makron ka arritur një rekord të ri negativ popullariteti, duke marrë vetëm 23 për qind të mbështetjes në popull.

Gjatë një vizite surprizë në një komisariat të Parisit, për të treguar mbështetjen ndaj agjentëve të policisë në këto ditë protestash, kreu i shtetit francez është ofenduar dhe fishkëllyer nga një grup i vogël manifestuesish. /abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono