Lulzim Basha dhe aksioni në Kuvend

13:33 | 03/02/2018

Atë që nuk e realizoi në protestën e 27 janarit, Lulzim Basha e tentoi këtë të enjte në Kuvend. Çfarë qëndron pas përplasjes së ditës mes Bashës e Ramës dhe ku qëndrojnë institucionet e tjera, në kushtet e këtij tensioni politik? Detajet na i sjell Mimoza Koçiu me Politika në ABC News./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono