Lukaku e mban fjalën, çfarë gjesti pas golit të 50-të

10:02 | 19/11/201910:020

Romelo Lukaku mban premtimin e tij. Sulmuesi belg, në ndeshjen me Rusinë shënoi golin e katërt në fitoren 1-4 dhe arriti në kuotën e 50 rrjetave të tundura me kombëtaren.

Sulmuesi i Interit kishte premtuar që do të dhuronte 5 mijë bileta nëse ia dilte ta realizonte objektivin e tij. Lukaku ka dhënë 5 mijë bileta për bamirësi dhe ato do të shkojnë për dy organizata “Diabetes Liga” dhe “Kom Op Tegen Kanker”, që janë të përkushtuara në luftën kundër diabetit dhe kancerit.

Gjithashtu interisti ka dhënë disa bileta edhe për “Fan Club 1895” për ndeshjen e sotme me Qipron, që luhet prej orës 20:45 në Bruksel për llogari të European Qualifiers. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono