Luiza Gega del e dyta, kualifikohet në finalen e Kampionatin Europian

14:49 | 10/08/2018

Atletja shqiptare Luiza Gega, e cila po merr pjesë në kampionatin Europian që po zhvillohet në Berlin, e ka mbyllur garën e 3000 metrave me pengesa në kohën 9 minuta 33 sekonda e 11 të qindat, duke u renditur e dyta.

Në këtë mënyrë atletja shqiptare ka arritur të sigurojë kualifikimin në finalen e madhe që do të zhvillohet të dielën në orën 20:55.

Koha më e mirë e Luiza Gegës këtë vit është 9 minuta e 22 sekonda, e cila është koha e dytë më e mirë në këtë sezon nga të gjitha atletet garuese që marrin pjesë në këtë Kampionat Europian të Atletikës.

Ndaj dhe shpresat mbeten të mëdha për Luiza Gegën, e cila vetëm një muaj më parë në qershor të këtij viti fitoi medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare të Taragonës. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono