Luis Hemilton fiton Çmimin e Madh të Hungarisë në Formula 1

13:45 | 05/08/201913:450

Luis Hemilton fiton Çmimin e Madh të Hungarisë në Formula 1. Në vendin e dytë u rendit Maks Vershtapen ndërkohë që në podium u ngjit edhe Sebastian Vetel.

Piloti britanik Luis Hamilton fitoi Çmimin e Madh të Hungarisë në Formula 1. Një fitore aspak e lehtë për Hemilton i cili parakaloi vetëm pak xhiro para fundit Maks Vershtapen. Strategjia e skuterisë së Mercedez rezultoi vendimtare në fitoren e Hemilton.

Një performancë e dobët për Ferrarin pasi Sebastian Vetel u rendit vetëm i treti duke lënë pas shokun e skuadrës Leklerk. Kujtojmë qe e skuteria e Ferrarit nuk u paraqit për asnjë moment pretendente për vendin e parë pasi Hemitlon dhe Vershtapen i Red Bullit ishin dominues absolute në Çmimin e Madh të Hungarisë. Në vendin e pestë u rendit Karlos Sainz, në vendin e gjashtë Pierre Gaslej i ndjekur nga Kimi Raikonen ndërkohë që një zhgënjim total për Valteri Botas i cili e mbylli garën në vendin e 8-të./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono