Luhen sot ndeshjet e javës së 25-të të Superligës

10:47 | 14/03/2018

Superliga luan sot ndeshjet e javës së 25-të. Dueli më i fortë është ai në Shkodër, mes Vllaznisë dhe Partizanit, ndërsa Kukësi shkon në Gjirokastër.

Provën e parë e kaloi me sukses, por shpejt vjen e dyta.

Trajneri I Partizanit, Klevis Dalipi, nuk ka shumë kohë për t’iu gëzuar triumfit 3-0 ndaj Luftëtarit, sepse sot skuadra e tij luan në Shkodër ndaj Vllaznisë.

Një duel ndaj një kundërshtari që lufton për mbijetesë, ndërsa kryeqytetasit ende nuk janë të sigurt për Europën.

Jo vetëm kaq, por vazhdojnë polemikat për largimin e ish-trajnerit Sulejman Starova, dhe Dalipi jep një mesazh.

Pozitive për Partizanin është që nuk ka probleme të mëdha me dëmtimet dhe pezullimet, pra Dalipi ka se çfarë të zgjedhë.

Vllaznia gjithashtu kërkon pikë, pse jo edhe fitoren.

Me një gol të pësuar në gjashtë ndeshjet e fundit

Një tjetër ndeshje e fortë sot në orën 14:00 është ajo Luftëtari-Kukësi, dhe trajneri i kampionëve, Peter Pakult, është në hall.

Në orën 14:00 luhet edhe Lushnja-Laçi, ndërsa në renditje, Kukësi është i dyti me 42 pikë, Partizani I pesti me 35, ndjekur nga Luftëtari me 34 pikë.

Vllaznia vazhdon të rrezikojë duke qenë në vendin e tretë nga fundi, me 26 pikë./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono