Luftëtari ka besim për rezultatin dhe pse luan në Durrës me Teutën

19:55 | 30/08/201919:550

Luftëtari ka më shumë besim se më parë për rezultat pozitiv në kampionat. Edhe pse luan në fushën e Teutës, trajneri Klodian Duro tregon arsyet se përse ndihet më i qetë.

Përgatitja nuk bëhet në qetësi, dhe as që mund të mendohet.

Luftëtari me dy humbje radhazi është nën presionin e rezultatit, sidomos kur ndeshja e radhës luhet jashtë fushe, madje ndaj një kundërshtari të fortë.

Gjithsesi, trajneri Klodian Duro, gjykon se edhe në fushën e Teutës, ka arsye për optimizëm.

Duro mezi pret që të kalojë edhe kjo përballje e Superligës, pasi më pas do të ketë më shumë kohë.

Gjithsesi, Duro pret që të federohen lojtarë që ende nuk janë të gatshëm dhe shpreson që kjo të ndodhë që para ndeshjes me Teutën./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono