“Luftë” mes peshkatarit dhe peshkaqenit (Video)

19:27 | 25/08/201919:270

Një peshkatar profesionist është vënë në disa momente shumë të vështira në ujërat e Floridas. Mediat shkruajnë se teksa Rob Gorta po kapte një peshk të madh, u shfaq një peshkaqen, i cili ia hoqi nga duart prenë.

Ngjarja ndodhi disa javë më parë në ujërat e ishullit Anna Maria, ndërkohë që Gorta e ka bërë publike videon në Youtube. Në të dallohet qartë që teksa peshkatari mundohet të kapë peshku, shfaqet një peshkaqen kokëçekiç, i cili ia merr prenë.

“Ma mori nga duart”, dëgjohet të thotë Gorta.

“Lufta” mes peshkatarit dhe peshkaqenit zgjat pak minuta, por në fund Gorta humbi. Ndërkohë sipas mediave, peshkaqeni kokëçekiç është një nga llojet më pak të rrezikshme të peshkaqenëve.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono