Lucia Nadin sjell rëndësinë e Skënderbeut në jetën kulturore dhe artistike të Venedikut

17:30 | 11/03/2019

Studiuesja e njohur Lucia  Nadin në veprën studimore për Skënderbeun, sjell fakte të reja rreth heroit tonë në aspektin kulturorë të Venedikut në shekujt 15- 17.  Shqipëruesja dhe kuratorja e veprës për botim Evalda Paci në një intervistë për “ABC news” rrëfen risit dhe  detajet  që Nadin ofron në këtë vepër./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono