LSDM: Fitorja i shkon Pendarovskit

22:58 | 21/04/2019

Shefi i shtabit elektoral të kandidatit të koalicionit qeverisës, Aleksander Kiracovski ka deklaruar se numërimi i pjesës dërrmuese të votave i jep fitoren Stevo Pendarovskit.

Aleksander Kiracovski, LSDM: “Pas numërimit të më shumë se gjysmës së vendvotimeve, rezultatet tregojnë se Stevo Pendarovski udhëheq në garën presidenciale. Në raundin e dytë presim nga qytetarët që të mbështesin edhe më shumë kandidatin e tonë. Së shpejti ministri i Arsimit së bashku me një delegacion nga BDI do t’i bashkangjiten festës së fitores së Pendarovskit në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale”. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono