LRI dhe FRPD në protestë, të rinjtë veshin bluza me flamujt e shteteve anëtare të BE

10:30 | 08/05/201910:300

Protestuan të rinjtë e LRI dhe FRPD mëngjesin e së enjtes përpara Parlamentit. 28 të rinj të cilët veshën bluza me flamurin e secilit shtet anëtarë të Bashkimit Europian u shfaqën me kartonë të kuq në duar. Simbolika e kësaj proteste  është se BE refuzon kryeministrin Edi Rama.

Anëtarët e forumeve rinore të opozitës kanë protestuar disa herë duke iu referuar një simbolike te caktuar. Gjatë kësaj proteste nuk ka patur incidente e ndërsa tubimi është mbyllur brenda pak minutash paqësisht. Protesta vjen si vazhdimësi e protestave të nisura më 16 shkurt dhe kulmuan me dorëzimin e mandateve  për shkak se e konsideron parlamentin ilegjitim./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono