Lokalizohet dhe po shuhet plotësisht zjarri në Lurë

11:11 | 16/09/201911:110

Është lokalizuar dhe po shkon drejt shuarjes së plotë zjarri në fshatin Vlashë në Pregj Lurë. Shtabi i emergjencave të prefekturës ka ende në terren rreth 30 forca zjarrfikës, vullnetarë si dhe 15 ushtarë.  Ditën e sotme situata është më e qetë dhe po digjen vetëm trungje, ndërsa nuk ka rrezik për fshatin. Gjatë së dielës gjendja ishte tepër e vështirë. Flakët arritën në lartësi të kurorës së pishave dhe për pasojë dy shtëpi u dogjën plotësisht, dhe disa të tjera u rrezikuan. ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono