Lojëra fati në bodrum, kapet 25-vjeçari

16:16 | 10/05/201916:160

Një i ri është arrestuar nga Policia e Dibrës pasi organizonte lojëra fati. Sipas njoftimit të uniformave blu, në pranga ka rënë A.T., 25 vjeç.

Në bodrumin e një apartamenti që ai kishte marrë me qira në Peshkopi, u gjetën 17 aparatura kompjuteri që shërbenin për zhvillimin e lojërave. Gjithashtu, aty u sekuestruan çipsa dhe aksesorë të tjerë që shërbenin për të ushtruar këtë veprimtari të paligjshme.

Pas një kontrolli të mëtejshëm në apartament u zbulua se i riu kishte bërë lidhje të paligjshme të energjisë elektrike. Operacioni për kapjen e 25-vjeçarit u kodua “Monitori” dhe policia ka njoftuar se do të godasë çdo subjekt që ushtron aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono