Lobimi i PD-s/ Balla: Duhet sqarim publik

20:19 | 13/03/2018

Është folur gjatë për çështjen e lobimit të Partisë Demokratike, që sipas revistës amerikane “Mother Jones” është financuar nga biznesmenë rusë.

Partisa Socialiste ka kërkuar transparencë financiare lidhur me këtë ngjarje nga ana e PD-s dhe këtë e përsëriti në “Provokacija” kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

“Ne po bëjmë detyrën tonë. Në fund të fundit “watchdog”-u është opozita, por kur ka dy krahë politikë, njëri krahë ruan tjetrin. Po ju them, këtu kemi të bëjmë me elementë të rëndësishmë, të cilët duan sqarim publik dhe më e thjeshta duan një transparencë financiare nga ana e Partisë Demokratike me fatura me llogari bankare, nga e cila janë bërë të gjitha këto pagesa”, tha Balla./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono