Lobimi i PD/ Ristani: Kemi vepruar brenda ligjeve

20:14 | 12/03/2018

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, është shprehur se partia e tij ka vepruar brenda ligjeve përsa i përket çështjes së lobimit.

“Kemi vepruar gjithmonë në mënyrë zyrtare dhe brenda ligjeve. Ky është boshti i PD”, u shpreh Ristani.

I pyetur nëse ishin në dijeni rreth biznesmenëve rusë që zotëronin “Biniatta Trade”, Ristani shprehet se kjo bëhet për të larguar vëmendjen nga skandalet e përditshme.

“Ne kemi lobuar me atë kompani që kemi lindur kontratë, pjesa tjetër është e gjitha për të shpërngulur vëmendjen nga skandalet e përditshme”, tha sekretari i përgjithshëm i PD-s.

Një javë më parë në revistën investigative amerikane “Mother Jones” u publikua një shkrim i gjatë e i detajuar mbi lobimin e Lulzim Bashës në SHBA, në të cilin thuhej se financues të PD-s ishin dy biznesmenë rusë./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono