Lleshaj takim me drejtuesit kryesor të policisë për sigurinë në vend

14:03 | 14/08/201914:030

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka mbledhur ditën e sotme drejtuesit kryesorë të Policisë së Shtetit të nivelit qendror dhe vendor.

Drejtuesit e policisë kanë raportuar për gjendjen e sigurisë dhe të rendit publik në vend.

Gjatë fjalës së tij në këtë takim Ministri Lleshaj ka kërkuar që të rriten e përpjekjet për të ndaluar personat me rekorde kriminale dhe rrezikshmëri të lartë, të cilët mund të shfrytëzojnë sezonin verorë për qëllime kriminale.

Lleshaj ka kritikuar ashpër disa nga drejtuesit e policisë për një sërë ngjarjesh kriminale të ndodhura gjatë muajit Gusht.

Gjithashtu Ministri ka kërkuar shtimin e kontrolleve për armëmbajtjen pa leje në mjedise publike si në qarkullimin rrugor, bare e diskoteka.

Ndërkohë Sandër Lleshaj u ka kërkuar uniformave blu që të punojnë me rigorozitet në luftën kundër kultivimit të lëndëve narkotike./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono