Lleshaj flet për prangosjen e Dakos: Policia nuk merr udhra nga askush

13:13 | 26/02/2019

Policia ka kaluar në gatishmëri për protestën e Opozitës e njotuar se do të mbahet në orën 17:00 para parlamentit. Ministri i Bredshëm Sandër Lleshaj ka folur për herë të parë edhe për mundësitë e prangosjes së Dakos, duke thënë që policia nuk merr urdhra nga askush.

 Edhe pse në dukje situata është e qetë, përgatitjet nga Gadra e Republikës kanë nisur dy ditë ditë më parë.

Automjetet e policise janë të dislokuara para Kuvendinti. Gatishmëria maksimale e uniformave blu lidhet me faktin se, deputetet e mazhorancës, kanë konfirmuar pjesmarrjen në Parlament të martën pasdite.

Për protestën e opozitës foli edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili tha se, polici është krye të detyrës.

Burime nga policia e shtetit, pohuan për ABC Neës se Partia Demokratike nuk ka marrë leje për tubimin e njoftuar që do të mbehet në orën 17:00 por, gjithsesei, ministri theksoi se vartësit e tij do të respektojnë

 Në fund të takimi të mbajtur për “Tabelat e Policës Rrugore”, Lleshaj dha këtë përgjigje për pretendimin e kreut të PD-së, se shumë shpejt pritet të prangoset kryetari i Bashkësisë së Durrësit, Vangjush Dako./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono