Liverpool me tre mungesa të rëndësishme, Klopp sheh nga stoli

17:23 | 20/11/201917:230

Skuadra e Liverpool do të ketë tre mungesa në takimin kundër Crystal Palace, që do të luhet në transfertë të shtunën, i vlefshëm për javën e 13-të në Premier League. Të kuqtë e Jurgen Klopp janë kryesues të kampionatit dhe nuk duan të heqin këmbën nga gazi.

Megjithatë, transferta londineze do të jetë e vështirë për Liverpoolin, për shkak të tre titullarëve që me shumë gjasa nuk do të jenë të gatshëm për trajnerin Klopp. Siç raportojnë mediet britanike, të kuqtë nuk do të kenë në dispozicion yllin e sulmit, Mohammed Salah, si dhe dy mbrojtësit, Andy Robertson dhe Joel Matip.

Këto tre mungesa bëjnë me dhimbje kokë teknikun Klopp, por ka dhe një lajm të mirë, pasi Xherdan Shaqiri është rikthyer në 100% e tij dhe me shumë gjasa, do të zëvendësojë Mohammed Salah në sfidën kundër Crystal Palace./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono