Lista Serbe: Nuk kthehemi në parlament pa u hequr tarifa

11:42 | 04/01/2019

Lista Serbe në Kosovë edhe njëherë më shumë ka këmbëngulur se nuk do të jetë pjesë e punimeve në parlamentin e vendit deri në momentin që taksa e vendosur nga Prishtina për produktet serbe, nuk do të tërhiqet.

Në një deklaratë për mediat Lista Serbe konfirmoi qëndrimin e saj duke theksuar se do ta përsërisë sa herë të duhet dhe deri sa të gjithë të kuptojnë se ky është një kusht i panegociueshëm./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono