Lista Serbe: I papranueshëm bashkimi doganor mes Kosovës e Shqipërisë

16:55 | 07/06/2018

Lista Serbe ka reaguar për marrëveshjen e unifikimit doganor mes Kosovës dhe Shqipërisë. Për deputetët e pakicës, kjo marrëveshje është e papranueshme. “Bashkimi doganor ndërmjet Prishtinës dhe Tiranës bën të qartë se po manifestohet “Politika e Madhe Shqiptare”. Kjo konfirmon nevojën për takim urgjent të përfaqësuesve të Listës Serbe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç”, ka deklaruar forca politike. Lista Serbe ka theksuar se ky bashkim doganor është një produkt i ‘dhunës’ politike në Kuvendin e Kosovës. Disa ditë më parë, në kuvendin e Prishtinës u miratuan një rezolutë që kërkonte implementimin e akordit për unionin doganor. Kërkesa e aprovua nga 67 deputetë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono