Lirohet kryetari i FRPD në Shkodër

20:41 | 19/08/201920:410

I ka zgjatur vetëm disa orë shoqërimi në komisariat kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike në Shkodër Arvid Bushati. Në orët e mbrëmjes kur po organizohej një protestë e simpatizantëve të PD para komisariatit,  Bushati është lënë i lirë.

Më herët gjatë ditës ai u shoqërua pas ngjarjeve në Shkodër. Fillimisht ai që e denoncoi ndalimin e tij ishte ish-deputeti i PD, Bardh Spahia. Ai tha se shoqërimi është bërë me urdhër politik dhe oficeri i policisë nuk kishte asnjë mandat nga prokuroria.

/ABC News Albania 24/7

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono