Lirohen nga burgu, tifozët e Bullgarisë ia hedhin me një gjobë qesharake!

21:20 | 17/10/201921:200

Pas ndeshjes mes Bullgarisë dhe Anglisë, katër tifozë vendas u prangosën dhe përfunduan në burg, për shkak se sulmuan futbollistët anglezë me kore raciste. Pas identifikimit të tyre nga pamjet filmike, katër personat, mes tyre dhe një i mitur, u shoqëruan në sallat e paraburgimit, aty ku po prisnin dhe gjykimin e tyre.

pasi kanë kaluar 48 orë, të katër personat janë liruar dhe janë gjobitur me një gjobë qesharake, 450 euro. Fillimisht flitej se dënimi i tyre do të ishte me muaj burg dhe ndalim i përjetshëm i futjes në stadium, por Gjykata e Bullgarisë ka vendosur ta kalojë me gjobë këtë çështje.

Legjenda e kombëtares së Bullgarisë, Hristo Stoichkov, tha ditën e djeshme në një studio televizive se kombëtarja bullgare duhet të dënohet minimalisht me 5 vite përjashtim nga çdo kompeticion, si dhe tifozët të dënohen rëndë. Megjitahtë, deri më tani asgjë nga këto nuk ka ndodhur./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono