Liritë dhe të drejtat e fëmijëve…

15:55 | 16/06/2018

Në intervistën e javës do flasim për mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të fëmijëve në Shqipëri. Do flasim për çështjen e legjislacionit dhe ngritjen e strukturave përkatëse në mbrojtje të tyre, dhe atë ç’ka ndodh realisht në terren pranë fëmijëve. Duke e parë si nga ana e angazhimit të institucioneve të linjes ashtu edhe nga këndvështrimi i organizatave që trajtojnë problematikat e fëmijëve të kategorive të ndryshme!


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono