Lirimi i Tahirit/ Edmond Spaho intervistë në ABC News

22:52 | 28/05/2018

I ftuar në studion e Mbrëmje në ABC News kreu i grupit parlamentar demokrat Edmond Spaho ka folur sa i takon vendimit për lirimin e Sajmir Tahirit. Ai ka akuzuar kryeministrin Rama se duke mbrojtur Tahirin, Rama mbron veten.

Spaho ka folur edhe për protestën e opozitës dhe vendimin e grupit parlamentar të PD-së për të vijuar aksionin opozitar. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono