Lila: Donadoni dëshira ime, por Reja është i duhuri

22:52 | 17/10/201922:520

Andi Lila është pro rinovimit të kontratës me Edi Rejën. Futbollisti i Tiranës, i ftuar në emisionin Pressing në ABC News, vlerëson trajnerin italian. Gjithashtu ai shpreh edhe një dëshirë për pankinën. “Normalisht, me trajnerin De Biasi, skuadra e tregoi me vepra sa ishte rritur.

Pasardhësi, Panuçi, duhet të vazhdonte me të njëjtën ecuri. Kjo gjë nuk ndodhi dhe erdhi Reja. Tha se është ekipi i De Biasit. Shumë mirë, shpresoj të shkojmë dhe me Rejën në Europian. Trajneri Reja më dukët shumë trajner i mirë, pozitiv, trajner që bën grupin. Nëse e bën këtë, gjithmonë do ketë sukses.

Ne nuk do kemi kurrë, do doja, një lojtar që të marrë topin dhe ta zgjidhë i vetëm. Ylli ynë është grupi. Do të thotë që ky trajner ka mend në kokë. Kuzhe thoshte gjithmonë: ‘nuk ka lojtarë të rinj apo të vjetër, ka të mirë dhe të këqij’. Disa lojtarë i ka ndryshuar, nuk mund të ndodhë direkt ndryshimi i brezave”

“Reja më duket pozitiv dhe jam pro të vazhdojë. Nuk ka problem mosha. Do doja Donadonin, por nuk kemi mundësi financiare. Kombëtarja tani më duket si një ishull i bukur brenda një oqeani, është si një oaz. Është diçka e bukur në mes të shumë gjerave të tjera. Po të fitonim me Turqinë, atëherë do të flisnim ndryshe. Mos të harrojmë edhe fitoren me Islandën”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono