Librazhd/ Bien gurë në rrugë, bllokohet përkohësisht lëvizja e mjeteve

16:20 | 24/09/201916:200

Reshjet e shiut kanë shkaktuar rrëshqitje të gurëve në zonën e Librazhdit dhe të Prrenjasit. Situata më e rëndë ka qenë në kthesën e Murrashit aty ku ky fenomen ndodh sa herë ka shi e furtunë. Për këtë shkak pati bllokim të përkohshëm të qarkullimit rrugor. Por punonjësit e ARRSH dolën herët në terren dhe mundësuan lëvizjen e mjeteve në të dy anët e rrugës. Rënie të gurëve ka patur dhe në Hotolisht, Qukës, Pishkash dhe Qafë Thanë. Për fat nuk ka patur dëmtime në njerëz, por anë të rrugës kryesisht në Librazhd- Murrash duhen rrjeta mbrojtëse. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono