Lezhë, zyrtarin e dhunuan me qytën e pistoletës dhe i dogjën makinën

10:40 | 22/03/2019

Punonjësi i Bordit të Kullimit  në Lezhë, Nikolin Kola të cilin e goditën me qytë të pistoletës në kokë dhe i shkrumbuan makinën ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Ai i ka dhënë deklaratën e tij në polici ku është shprehur se ishin dy persona që e kërcënuan dhe i morën makinën por nuk ka arritur ti njoh ata.

Ai pretendon se nuk ka asnjë konflikt dhe nuk di arsyen e sulmit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë në hyrje të rrugës së fshatit Kakarriq në Lezhë, vetëm pak metra nga superstrada Lezhë – Shkodër.

Autorët pasi kanë rrëmbyer mjetin, e kanë djegur 2 km më tej. Mjeti tip benz është shkrumbuar i gjithë. Policia ende nuk ka rënë në gjurmët e autorëve, pasi përveç dëshmisë së Kolës i cili ka deklaruar se kanë qenë dy persona, nuk ka asnjë të dhënë tjetër./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono