Lezhë, zjarri shkrumbon lokalin

12:39 | 30/05/2018

Një lokal është përfshirë nga flakët gjatë orëve të para të së mërkurës tek Rana e Hedhun në Shëngjin të Lezhës. Ai është pronë e Pjetër Prelës, personi që denoncoi skandalin e tokave në këtë zonë. Megjithatë, sipas policisë, ende nuk janë gjetur shkaqet e zjarrit, por dyshohet se ka patur një shkëndijë tek ekspresi. Vetë Prela ka pretenduar se ngjarja është e qëllimshme. Nga zjarri ka dëme materiale, por jo në njerëz. Lokali veror ishte me konstrukt druri./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono