Lezhë, ikën Fran Frroku, betohet Kryetari i ri i Bashkisë Pjerin Ndreu

10:41 | 14/08/201910:410

Në Lezhë u bë konstituimi i Këshillit Bashkiak.  Mbledhja u zhvillua në Bibliotekën e qytetit, ndërsa u betua dhe kryetari i ri i Bashkisë Pjerin Ndreu, i cili doli fitues në zgjedhjet e 30 Qershorit.

Pjerin Ndreu mori zyrtarisht detyrën si kryetari i ri i bashkisë së Lezhës.  Mbledhja konstituese dhe betimi i tij u bënë në bibliotekën e qytetit.

Këtë ceremoni e ndoqën nga afer, ministri i brendshëm Sandër Lleshaj si dhe deputetë socialist.

Në fjalën e tij të parë para këshilltarëve të këshillit bashkiak Lezhë, Pjerin Ndreu u betua se do të jetë kryetar i të gjithë lezhjanëve duke ndërtuar një institucion në shërbim të çdo qytetari.

“Është një përgjegjësi shumë e madhe, unë mendoj se përveçse është një ditë e rëndësishme është edhe një peshë e rëndë”, tha kryebashkiaku i sapozgjedhur i Lezhës.

Para se të shkonte në zyrën e tij, kryebashkiaku i ri i Lezhës pati një përshëndetje edhe për mbështesit e tij në sallën e pallatit të kulturës.

Në rrugën drejt zyrës nuk pati asnjë pengesë. Të gjitha dyert ishin të hapura dhe Ndreu shkoi i qetë në bashki. Këta persona që rrethuan hyrjen e bashkisë jashtë nuk ishin protestues, por mbështetës të Ndreut dhe partisë socialiste. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono