Lezhë, abuzimi me çmimet në prag festash

11:42 | 20/12/201711:420

Zyra për Mbrojtjen e Konsumatorit në Bashkinë Lezhë dhe policia bashkiake janë vendosur në terren për të mbajtur nën kontroll tregjet këtë fund viti. Shmangia e abuzimeve me çmimet si dhe eleminimi i tregjeve informale ka fokus kryesor gjatë kësaj periudhe. Përgjegjësja e kësaj zyre, Shpresa Alishani, thotë se konsumatorët duhet të kërkojnë ndërhyrjen e inspektorëve sa herë që konstatojnë abuzime me çmimet ndaj edhe kanë vendosur numra kontakti për qytetarët që duan të denoncojnë.  Kontrollet për shmangien e abuzimeve me çmimet do të vijojë deri në fund të vitit, por zyra për mbrojtjen e konsumatorit në Bashkinë Lezhe kërkon që qytetarët të shmangin blerjen e produketeve edhe aty ku mungon afishimi i çmimeve, pasi janë pikërisht këto pika që kanë edhe tendencën me të madhe për të abuzuar./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono