Nën pushtetin e ujit, Lezha e Shkodra probleme me përmbytjet dhe energjinë elektrike

09:37 | 07/11/201909:370

Reshjet kanë vazhduar me intensitet të lartë gjatë gjithë ditës së djeshme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë natës. Raportohet se në disa qytete ka probleme me përmbytjet në rrugë.

Sipas raportimit të gazetarit të ABC News Gjergj Figuri, sitiuata në Lezhë paraqitet problematike në disa lagje të qytetit. Në disa zona të Lezhës janë paraqitur probleme me energjinë elektrike.

Po ashtu edhe në qytetin e Shkodrës situata paraqitet me probleme. Sipas gazetarit Simon Shkreli, zonat më problematike në këtë qytet siç janë Torovica aktualisht qarkullimi vazhdon të vijojë normalisht, pas masave të marra nga autoritet rrugore. Po ashtu edhe në këtë qytet problem kryesor mbetet ndërprerja e energjisë elektrike. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono