Lëvizja e bujshme, si tentuan të japin dorëheqjen zyrtarët e administratës së Trump

13:01 | 08/11/201913:010

Një vit më parë një grup zyrtarësh të lartë dhe funksionarë të administratës së presidentit amerikan Tramp, menduan të jepnin dorëheqjen në masë.

Një lëvizje e bujshme që do të ishte një sinjal alarmi për sjelljen e kreut të Shtëpisë së Bardhë. Në fund ata vemdosën të mos e bënin këtë hap, pasi do të rrëzohej qeveria.

Ngjarja përshkruhet në librin e sapo publikuar “A Uarning” – Një paralajmërim – që citohet nga Uashington Post. Autori i librit është një zyrtar anonim i administratës Tramp, gjithashtu autor i letrës kundër presidentit, e cila u publikua dy vjet më parë nga New York Times. Në këtë libër presidenti Donald Trump cilësohet si i pamëshirshëm, i papërshtatshëm dhe i rrezikshëm për vendin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono