Letër ndërkombëtarëve, Antoneta Sevdari reagon pas shkarkimit

16:54 | 04/03/2019

Pasi Komisioni i Posaçëm i Apelimit vendosi të shkarkojë nga detyra prokuroren Antoneta Sevdari, njëherësh anëtare e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, kjo e fundit iu drejtua me një letër të hapur krerëve të institucioneve në vend, përfaqësive diplomatike dhe institucioneve që bëjnë vettingun. Ish-prokurorja e Tiranës u shpreh e indinjuar për motivacionin e shkarkimit. Në letrën e saj Sevdari ka ngritur dyshime për procesin e vettingut duke pyetur nëse po kthehet ai në një proces të korruptuar që krimi po përdor për tu hakmarrë ndaj njerëzve që kanë hetuar kriminelë të rrezikshëm. Sevdari thotë se vetëm për dy arsye mund të jetë shkarkuar, nga paaftësia e atyre që e kanë gjykuar ose ka qenë e urdhëruar./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono