Leskaj: Në 6 vite 300 kallzime në Prokurori

23:29 | 06/12/2018

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj takoi në Washington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Gene Dodaro Kontrollorin e Përgjithshëm të Auditimit Suprem të Publik. Leskaj vlerësoi bashkëpunimit mes të dyja institucioneve të auditimit të lartë që nga viti 2012 dhe e informoi Kryekontrollorin amerikan për 10 risitë kryesore të zhvillimit të KLSH gjatë viteve 2012-2018.

Një kallzim në javë me 300 të tilla, ose dy herë më shumë se periudha 2004-2011, thuhet në njoftimin për mediat, ndërkohë janë bërë investime tek auditimet e teknologjisë së informacionit. Qe nga viti 2015, ky është takimi i tretë zyrtar i dy drejtuesve të auditimit suprem publik të Shqipërisë dhe SHBA-ve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono