“Lerda shkatërroi mundin e Gegës, zgjidhni një shqiptar në vend të tij”

09:09 | 15/12/201909:090

Gaz Demi ishte i gatshëm ta shkarkonte që para derbit të parë me Tiranën, por Partizani triumfoi dhe trajneri Franco Lerda mbeti në krye të ekipit të kuq. Gjithsesi italiani nuk ia ka dalë ta mbyllë fazën e dytë te Partizani, pasi një ditë më parë, Demi vendosi ta shkarkonte trajnerin dhe tashmë mbetet të shihet se kush do e pasojë.

Orges Shehi është një nga emrat që po lakohet më së shumti. Kohë shumë në dispozicion nuk ka dhe duhet marrë një vendim. Edmond Dosti, ish-goleadori i Partizanit në vitin 1993, është i mendimit që të zgjidhet një trajner që i përket familjes së kuqe, ose t’i besohet për momentin Dritan Mehmetit.

“Emri i trajnerit të ardhshëm të Partizanit, mos u nxitoni presidenti Demi dhe drejtori Rama. Njëri duhet të shkojë në pankinë, por duhet të jetë brenda familjes tonë, ose trajner shqiptar.

Për momentin do ishte mirë Tan Mehmeti, meqë e njef dhe ekipin, sepse ai që iku e ka shkatërruar të gjithë atë mund dhe sukses të Gegës. Ne së bashku do t’ja dalim që të dalim përsëri kampion, pasi unë besoj shumë te ky grup”, shkruan Dosti në llogarinë e tij në “Facebook”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono