Lerda nuk duron, Trashi bëhet sërish çështje

08:28 | 21/09/201908:280

Partizani nuk gjen qetësi. Për të mos mjaftuar humbja me Laçin dhe loja jo e mirë, tashmë ka sërish tension. Kolegët e “Panorama Sport” raportojnë për një episod të ndodhur një ditë më parë në fund të seancës stërvitore dhe protagonistë kanë qenë trajneri Franco Lerda dhe mbrojtësi Lorenc Trashi.

Në lajmin e raportuar nga e përditshmja sportive thuhet se tekniku italian ka urdhëruar lojtarin e “demave” të dalë nga fusha. E gjithë kjo raportohet se ka ndodhur për shkak se Lerda nuk ka parë të zbatohen detyrat e dhëna nga Trashi.

Lojtari në fjalë u bë çështje edhe gjatë fazës përgatitore në Slloveni. Në kupat e Europës fillimisht u preferuar Esin Hakaj si titullar, por më pas gjërat u sheshuan dhe Trashi mori vendin e tij në formacion. Në kampin e kuq shpresojnë që kjo situatë e krijuar të mos ndikojë në sfidën e sotme me Bylisin, që duhet fituar me çdo kusht. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono